КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Австралія і Океанія

НАУРУ (РЕСПУБЛІКА НАУРУ)

Форма правління й територіального устрою. Парламентська республіка, унітарна держава, що складається з 14 округів. Голова держави — президент. Законодавчий орган — однопалатний парламент. Офіційної столиці немає.

У1888 р. острів став володінням Німеччини, потім знаходився під опікою Великої Британії, Австралії та Нової Зеландії. 31 січня 1968 р. країна одержала незалежність.

Географічне положення. Південно-західної частини Тихого океану, на однойменному острові.

Площа: 21 км2 (можна порівняти з м. Лозова Харківської області).

Природні умови. Рівнинний рельєф (плато з фосфоризованих вапняків). Середня температура протягом року +28оС. Опадів випадає близько 2500 мм на рік. Недостатня кількість води.

Населення. 13 (27) тис. чоловік. Науруанці (58%), вихідці з інших островів Тихого океану (26%), китайці (8%), європейці (8%). Щільність 619 чол/км2. Середньорічний приріст 23 чол. на 1000 жителів. Середній вік 19 років.

Віросповідання: християнство.

Державні мови: англійська, науруанська.

Економіка. ВВП на душу населення 2500 (5000) дол. США. В основі економіки — видобуток фосфоритів, рибальство й сільське господарство (кокосова пальма).

Зовнішня торгівля. Експорт: 27 млн дол. США (на душу населення 2077 дол.). Фосфорити, риба. Імпорт: 33 млн дол. США (на душу населення 2538 дол.). Продовольство, паливо, будівельні матеріали, машини. Основні зовнішньоторговельні партнери — Австралія, США, Велика Британія.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: музей японської зброї, пляжі.

Грош. од.: австралійський долар. 1,8 за 1 долар США (2002).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.