КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Австралія і Океанія

ПАЛАУ (РЕСПУБЛІКА ПАЛАУ)

Форма правління й територіального устрою. Президентська республіка, унітарна держава. Складається з 18 штатів. Голова держави — президент. Законодавчий орган — двопалатний парламент (Сенат і Палата депутатів).

Столиця: Корор (10,5 тис).

Острови були володінням Іспанії, потім їх викупила Німеччина. У 1914 р. острови були окуповані Японією. У 1947 р. Палау опинилася під опікою США. 1 жовтня 1994 р. Палау одержала право на самоврядування.

Географічне положення. Західна частина Тихого океану, частина Каролінських островів.

Площа: 458 км2 (у півтора раза більша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острови коралового й вулканічного походження. Середня температура протягом року +26 °С. Опадів випадає 2500—6000 мм на рік.

Населення. 20 (39) тис. Нащадки меланезійців, полінезійців — 70%, вихідці з південно-східної Азії (28%). Щільність 44 чол/км2. Середньорічний приріст 21 чол. на 1000 жителів. Середній вік 30 років.

Віросповідання: християнство, традиційні вірування.

Державні мови: палайська, англійська.

Економіка. ВВП на душу населення 6179 (9000) дол. США. В основі господарства тропічне землеробство (кокосова пальма, батат), рибальство та морський промисел. Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт: 18 млн дол. США (молюски, тунець, копра, одяг). Імпорт: 99 млн дол. США (машини й устаткування, паливо, метали, продукти харчування). Основні зовнішньоторговельні партнери — США, Японія, Сінгапур.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: Національний музей, Центр марикультури з акваріумами, озеро Медузи, рифова стіна Нгемеліс, каньйони Япесе, піраміди (100 р. н. є.). Надзвичайно багатий і різноманітний рослинний і тваринний світ островів (понад тисячу видів риб, сотні різновидів коралів).

Грош. од.: долар США.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.