КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Австралія і Океанія

ТУВАЛУ (ЕЛЛІС)

Форма правління й територіального устрою Унітарна держава у складі Співдружності. Складається з восьми острівних рад. Голова держави — королева Великої Британії, яку представляє генерал-губернатор. Законодавчий орган — однопалатний парламент.

Столиця: Ваяку (2,8 тис).

У 1890 р. володіння Великої Британії у складі колонії островів Елліс та островів Гілберта. 1 жовтня 1978 р. острови проголосили незалежність під назвою Тувалу.

Географічне положення. Південно-західна частина Тихого океану.

Площа: 26 км2 (можна порівняти з містом Люботин Харківської області).

Природні умови. Острови коралового походження. Середні температури протягом року +26—28 °С. Опадів випадає до 3300 мм на рік.

Населення. 10,1 (16) тис. Полінезійці. Щільність 388 чол/км2. Середньорічний приріст 15 чол. на 1000 жителів. Середній вік 24 роки.

Віросповідання: християнство (протестанти).

Державні мови: тувалуанська, англійська. Економіка. ВВП на душу населення 1342 (1100) дол. США. В основі господарства — рослинництво (кокосова пальма, хлібне дерево), рибальство й легка промисловість.

Зовнішня торгівля. Експорт: копра, риба. Імпорт: продовольство, паливо, машини. Основні зовнішньоторговельні партнери — Швеція, Фіджі, Австралія.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: морський парк з тропічними рибами, черепахами й птахами; атоли, пляжі.

Грош. од.: австралійський долар. 1,8 за 1 долар США (2002). ФІДЖІ


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.