Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Європа

САН-МАРИНО (РЕСПУБЛІКА САН-МАРИНО)

Форма правління й територіального устрою. Парламентська республіка, унітарна держава, що складається з дев'яти муніципалітетів. Функції голови держави виконують два рівноправних капітани-регенти. Законодавчий орган — однопалатний парламент (Велика Генеральна рада).

Столиця: Сан-Марино (4,5 тис).

Відповідно до легенди, Сан-Марино заснував у 301 р. каменеріз-християнин Маринус. Тривалий час країна входила до складу Папської області. У 1631 р. Сан-Марино стала незалежною державою.

Географічне положення. Південна Європа, північно-східна частина Апеннінського півострова. Країна оточена територією Італії (анклав). Площа 61 км2 (у п'ять разів менша за площу м. Харкова).

Природні умови. Гористий рельєф (підніжжя Апеннін). Ceредні температури січня +5 °С, липня +25°С. Опадів випадає 800-900 мм на рік.

Населення. 28 (34) тис. Сан-маринці (75%), італійці (24%). Щільність 459 чол/км2. Сальдо міграції +11,13 чол. на 1000 жителів. Безробіття 2,6%. Віросповідання: католики.

Міське населення 91 %. Державна мова: італійська.

Економіка. ВВП на душу населення 18 767 дол. США. Основа економіки — обслуговування туристів. Цю карликову державу відвідують понад 2 млн туристів на рік. Є підприємства легкої і харчової промисловості; виготовлення поштових марок. Сільське господарство (зернові, виноград), тваринництво (ВРХ, свині, вівці).

Зовнішня торгівля. Експорт: будівельний камінь, вапно, деревина, каштани, пшениця, вино, кераміка. Імпорт: різноманітні споживчі товари, продовольство. Основний торговий партнер — Італія.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. Сан-Марино: урядовий палац, Музей стародавньої зброї, площа Волі (П'янелло), фортеці Гуаїта, Места, Монталє.

Грош. од.: євро. 0,8 за 1 долар США (2004).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.