КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

АЗІЯ

СХІДНИЙ ТИМОР (ДЕМОКРАТИЧНА РЕСПУБЛІКА СХІДНИЙ ТИМОР)

У 1976 р. Східний Тимор був включений до складу Індонезії. 30 серпня 1999 р. відбувся референдум, у ході якого жителі Східного Тимору висловилися за незалежність країни.

У 2002 р. була прийнята Конституція, обрані президент і утворений однопалатний парламент Східного Тимору.

Столиця: Ділі (0,05 млн).

Географічне положення. Південно-Східна Азія (Південна півкуля), Малайський архіпелаг (Малі Зондські острови). Частина острова Тимор, прилеглих до нього островів і анклавів Окусі Амбену в Західному Тиморі. Омивається морем Банда й Тіморським морем. Межує з Індонезією.

Площа: більш ніж 14,6 тис. км2 (можна порівняти з Тернопільською областю).

Природні умови. Рельєф гористий. Середні температури протягом року +25—27 °С. Опадів випадає близько 1500 мм на рік. Ліси на схилах гір. Є природний газ.

Населення. 0,7 (1,4) млн. Малайці, папуаси, китайці. Щільність 48 чол/км2. Середньорічний приріст 40 чол. на 1000 жителів. Безробіття 50% (включаючи неповну зайнятість). Віковий склад 36—58-6, середній вік 19,7 року, тривалість життя 50 років.

Міське населення 8%.

Віросповідання: католицизм, буддизм.

Державні мови: тетум, португальська.

Економіка. ВВП на душу населення — дані відсутні — (500) дол. США — найнижчий показник у світі. Структура ВВП 25,4% — 17,2% — 57,4%. Сільське господарство: рослинництво (кава, пальми, каучуконоси), тваринництво (велика й дрібна рогата худоба). Харчова й легка промисловість. Кустарні підприємства.

Зовнішня торгівля. Експорт: 8 млн дол. США (11 дол. на душу населення). Кава, сандалове дерево, мармур.

Імпорт: 230 млн дол. США (на душу населення 329 дол.). Продовольство.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки: У країні: тропічні мусонні ліси, високотравні савани, мальовниче узбережжя.

Грош. од.: індонезійська рупія. 25 000 за 1 долар США (2003).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.