КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Європа

ВАТИКАН (ДЕРЖАВА-МІСТО ВАТИКАН)

Форма правління й територіального устрою. Абсолютна теократична монархія. Унітарна держава. Центр римсько-католицької церкви. Голова держави — Папа Римський (обирається довічно колегією кардиналів). Йому ж належить верховна законодавча, виконавча й судова влада. Адміністративне керування здійснює Папська комісія (п'ять кардиналів) і підпорядкований їй губернатор.

Папська область існувала з 756 до 1870 р. Наступник Папської області — держава-місто Ватикан утворена у 1929 р.

Географічне положення. Держава-місто, розташована в західній частині Рима, на пагорбі Монте-Ватикано.

Площа: 0,44 км2 (можна порівняти з площею 70 футбольних полів).

Населення. Приблизно 1300 чоловік. Ватиканське підданство має понад 700 чоловік. Віросповідання: християни (католики).

Державні мови: латинська, італійська.

Економіка. Держава одержує доходи від капіталовкладень, пожертвувань, сплати десятини із земель, що здаються в оренду, внесків національних католицьких церков, а також від іноземного туризму, виробництва поштових марок і сувенірів.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У Ватикані: Ватіканський (Папський) палац, площа Святого Петра, храми, палаци, фортечні споруди, парки, собор Святого Петра, капела Миколи V, апартаменти Борджіа, Сікстинська капела (з фресками Мікеланджело й Ботічеллі).

Грош. од.: евро. 0,8 за 1 долар США (2004).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.