КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

АНҐІЛЬЯ (АНГУЇЛЛА)

Форма правління Й територіального устрою. Володіння Великої Британії, територія з внутрішнім самоврядуванням. Голова держави — королева Великої Британії, представлена губернатором. Законодавчий орган — Палата зборів. Адміністративний центр: Валлі (0,6 тис).

У середині XII ст. Ангілья була колонізована англійцями — вихідцями с острова Сент-Кітс. У 1976 г. країні надано часткове самоврядування.

Географічне положення. Вест-Індія, західна частина Атлантичного океану, Малі Антильські острови.

Площа: 96 км2 (утричі менша за площу м. Харкова).

Природні умови. Рівнинний рельєф. Середні температури протягом року +18—24оС. Опадів випадає 700—1200 мм на рік.

Населення. 12 (19) тис. чол. Негри, мулати. Щільність 125 чол/км2. Середньорічний приріст 17 чол. на 1000 жителів. Перевищення імміграції на 12,8 чол. на 1000 жителів. Середній вік 30 років.

Віросповідання: християнство (католики).

Державна мова: англійська.

Економіка. ВВП на душу населення (8600) дол. США. Рибальство, розведення овець і кіз, видобуток солі. Туризм.

Експорт: омари, риба, домашня худоба, сіль, ром. Імпорт: паливо, продукти, хімічні товари, вантажівки, текстиль. Основні зовнішньоторговельні партнери: Велика Британія, США, Пуерто-Ріко, Сен-Мартен.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: солоні озера, морське узбережжя, печера з давніми малюнками.

Грош. од.: східно-карибський долар. 2,7 за 1 долар США (2002).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.