КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

АНТИҐУА І БАРБУДА

Форма правління й територіального устрою. Унітарна держава в складі Співдружності. Складається з восьми районів. Голова держави — королева Великої Британії, представлена генерал-губернатором. Законодавчий орган — двопалатний парламент (Сенат і Палата представників).

Столиця: Сент-Джонс (36 тис).

Незалежна держава з 1 листопада 1981 p.

Географічне положення. Вест-Індія, Малі Антильські острови, східна частина Карибської загоїш.

Площа: 442 км2 (на третину більша за площу м. Харкова).

Природні умови. Горбкувата рівнина. Середні температури протягом року +15—30оС. Опадів випадає 1000—1300 мм на рік.

Населення. 73 (77) тис. Негри, мулати. Щільність 166 чол/км2. Середньорічний приріст 5 чол. на 1000 жителів. Сальдо міграції -6,19 чол. на 1000 жителів. Середній вік 29,1 року.

Віросповідання: християнство.

Міське населення 38 %.

Державна мова: англійська.

Економіка. ВВП на душу населення 8461 (11 000) дол. США. Структура ВВП 3,9% — 19,2% — 76,9%. Є текстильні, меблеві, нафтопереробні й машинобудівні підприємства. Сільське господарство: рослинництво (цукрова тростина, бавовник, кукурудза). Рибальство. Туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт: нафтопродукти, машини й устаткування, продовольство й худоба. Імпорт: продовольство й худоба, машини, транспорт, хімічні товари, нафта. Основні зовнішньоторговельні партнери: Велика Британія, Барбадос, Гайана, США.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: собор Сент Джонс, музей Антигуа і Барбуда, форт Беркелі, пляжі, природний парк на о. Редонда.

ІРЛП: 37 місце, після Кувейту, перед Чилі.

Грош. од.: східно-карибський долар. 2,7 за 1 долар США.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.