КРАЇНИ СВІТУ У ЦИФРАХ I ФАКТАХ

Північна Америка

АРУБА

Форма правління й територіального устрою. Територія Нідерландів з внутрішнім самоврядуванням. Голова держави — губернатор, який представляє королеву Нідерландів. Законодавчий орган — однопалатний парламент. Адміністративний центр: Ораньєстад (25 тис).

Географічне положення. Вест-Індія. Малі Антильські острови (група Підвітряних островів). Острів у південній частині Карибського моря.

Площа: 193 км2 (на третину менша за площу м. Харкова).

Природні умови. Острів вулканічного походження. Середні температури протягом року +26—28 °С. Опадів випадає 500-600 мм на рік.

Населення. 100 (184) тис. Негри, мулати. Щільність 518 чол/км2.Безробіття 0,6%. Середній вік 37,1 року.

Віросповідання: християнство.

Міське населення 51 %, найбільші міста: Сан-Ніколас.

Державна мова: нідерландська, використовується пап'яменто, іспанська, англійська.

Економіка. ВВП на душу населення — дані відсутні — 28 000 дол. США. Підприємства нафтопереробки, харчової промисловості. Рибальство, туризм.

Зовнішня торгівля. Експорт: Худоба, предмети мистецтва, устаткування. Імпорт: машини й устаткування, нафта (для переробки й реекспорту), хімічні товари, продукти харчування. Основні зовнішньоторговельні партнери: США, Нідерланди, Венесуела, Антильські острови.

Рекреаційні ресурси, визначні пам'ятки. У країні: пляжі, піщані дюни, гора Яманота.

Грош. од.: арубський гульден (флорин). 1,8 за 1 долар США (2002).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.