Географія державна атестація 9 клас

ЕКОНОМІЧНА і СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ VІІ. ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВОЄЇ ОБЛАСТІ

 

Економіко-географічна характеристика областей України

 

Хмельницька область

 

Кількість населення 1414,9 тис. осіб, густота 69 осіб/км2, частка міського населення 51,3 %. Українці становлять майже 94 %. Основна частина населення зайнята у виробничій сфері.

В області дістали розвиток промисловість і агропромисловий комплекс. Провідне місце за обсягом виробництва посідають машинобудування і харчова промисловість. Розвинуті легка, лісова, деревообробна, промисловість будівельних матеріалів. Область постачає країні ковальсько-пресове устаткування, сільськогосподарські машини, цемент, папір, цукор. Найбільші підприємства: «Укрелектроапарат», заводи кабельних і тракторних агрегатів, меблеве підприємство «Іскра», Волочиський машинобудівний завод «Номінал», Городоцьке верстатобудівне об'єднання, цукрові заводи в Шепетівці, Теофіполі, Старокостянтинові, Деражні.

Головним джерелом енергопостачання області є Хмельницька АЕС, що розміщена на півночі, в м. Нетішин.

Сільське господарство спеціалізується на рослинництві зерново-буряківничого і тваринництві м'ясо-молочного напрямів. Рослинництво дещо переважає. Розвинуті садівництво і ягідництво. Провідні галузі тваринництва — скотарство і свинарство. Важливе значення також мають птахівництво, вівчарство, бджільництво, рибництво.

Провідну роль у перевезенні вантажів і пасажирів відіграють залізничний і автомобільний транспорт. Найбільші залізничні вузли: Хмельницький, Шепетівка, Гречани. Внутрішні перевезення забезпечує автомобільний транспорт.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити