Географія державна атестація 9 клас

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ І. УКРАЇНА ТА ЇЇ ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Україна на карті світу

 

Україна розташована у Північній та Східній півкулях; її територія лежить у помірних широтах, у Центральній та Південно-Східній Європі.

Територія України займає південно-західну частину Східноєвропейської рівнини, тому тут переважають низовини і височини (95 % площі). Тільки на крайньому заході і півдні здіймаються гори.

Географічне положення України дуже зручне. Через країну проходять транзитні шляхи, що поєднують Європу з Азією, Балтію з Причорномор'ям. Через Чорне море Україна має вихід у Світовий океан, а по Дунаю підтримує зв'язки з країнами Центральної Європи.

Україна розташована у трьох природних зонах — мішаних лісів, лісостеповій та степовій, має рівнинну поверхню, помірно континентальний клімат, родючі чорноземні ґрунти, різноманітні корисні копалини. Усі ці умови є сприятливими для розвитку господарства і життя населення.

Рівнинний характер території України сприяє досить рівномірному розміщенню виробництва і населення. Вихід до Чорного й Азовського морів забезпечує розвиток не тільки зовнішніх зв'язків України, а й рибного промислу, а також санаторно-курортного господарства у прибережних районах.

 

 

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити