Географія державна атестація 9 клас

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ V. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

 

Волинська область

 

 

Розташована на північному заході України. Площа 20,2 тис. км2.

Поверхня області переважно рівнинна із загальним нахилом у північному напрямі. Понад 75 % території лежить у межах Поліської низовини; південну частину області займає Волинська височина.

Корисні копалини: кам'яне вугілля (частина Львівсько-Волинського басейну), самородна мідь (Ратнівський район), торф, вапняки, крейда, пісок, глина.

Клімат помірно континентальний з м'якою зимою і теплим вологим літом. Середня температура повітря в січні -4,4...-5,1 °С, липні +18,8 °С. Опадів 550—640 мм на рік, найбільше їх влітку.

Більшість річок належить до басейну Прип'яті, що протікає на півночі області (Стир, Стохід, Турія). На заході протікає Західний Буг з притоками. На території області багато озер (Світязь, Пулемецьке, Лука, Пісочне та ін.), більшість яких карстового походження.

Ґрунти: дерново-підзолисті, дернові та різні типи болотних на півночі, темно-сірі опідзолені й чорноземи — на півдні. Трапляються сірі лісові та ясно-сірі лісові ґрунти. Область лежить переважно в зоні мішаних лісів, тільки на півдні вона заходить у лісостепову зону. Лісами вкрито близько третини території. В межах області створено Шацький природний національний парк.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити