Географія державна атестація 9 клас

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ V. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

 

Львівська область

 

 

Розташована на заході України. Площа 21,8 тис. км2.

Північна частина зайнята Верхньо-бузькою низовиною, частково заболоченою; центральна — Подільською височиною і Розточчям; південна — Придністровською западиною, передгір'ям та Українськими Карпатами, які представлені тут Бескидами і Вододільним хребтом.

Область багата на корисні копалини: нафта і природний газ (Передкарпатська нафтогазоносна область), кам'яне вугілля (частина Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну), калійна і кам'яна сіль (Стебницьке родовище калійної солі), сірка, озокерит, будівельні матеріали. Є багато мінеральних джерел, на базі яких діють бальнеологічні курорти: Моршин, Трускавець та ін.

Клімат помірно континентальний. Літо тепле, вологе, зима з частими відлигами. У горах клімат суворіший. Середня температура повітря січня на Подільській височині -4,7 °C, у Передкарпатті -б,1 °C, в Карпатах -б,б °C, липня відповідно +18,7 °C, +18 °C, +1б °C. Опадів на Подільській височині випадає б41—742, в Передкарпатті б85—773, в горах до 1000 мм на рік. Найбільше їх випадає влітку.

Річки належать до басейнів Прип'яті (Бистриця, Стрий, Свіча, Стривігор), Дністра (Стир) та Західного Бугу (Полтва, Рата). Є невеликі озера і водосховища.

Область лежить у межах лісостепової зони і зони Українських Карпат. Серед ґрунтів лісостеповій зоні переважають дерново-підзолисті, чорноземні, сірі лісові, опідзолені, в Карпатах — буроземні ґрунти. Ліси займають 25 % площі області. Тут розташовані природний заповідник Розточчя та національний природний парк Яворівський.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити