Географія державна атестація 9 клас

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ V. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

 

Миколаївська область

 

Розташована на півдні України, у басейні нижньої течії Південного Бугу. На півдні виходить до Чорного моря. Площа 24,б тис. км2.

Більшу частину займає Причорноморська низовина, на півночі заходять відроги Придніпровської і Подільської височин. Височина частина дуже розчленована річковими долинами, ярами і балками, на Причорноморській низовині трапляються неглибокі замкнуті зниження (поди).

Область бідна на корисні копалини. Є граніти, гнейси, вапняки, мергель, гіпс, глини, кварцові піски, графіт, буре вугілля, торф, джерела мінеральних вод, лікувальні грязі.

Клімат помірно континентальний. Літо жарке з вітрами і частими суховіями, зима м'яка, малосніжна. Середня температура січня -4...-5 °C, липня +21,6...+22,8 °С. Опадів 300—450 мм, найбільше їх влітку. Трапляються часті посухи й пилові бурі.

Річки належать до басейну Чорного моря, узбережжя якого порізане лиманами. Найбільша річка — Південний Буг з притоками Інгулом, Кодимою, Чичиклією, Синюхою. На сході протікає Інгулець.

Область лежить у степовій зоні. Переважають чорноземні ґрунти різних видів, каштанові й темно-каштанові. Територія області майже повністю розорана. Природна степова рослинність збереглася на схилах балок, в долинах річок, в Чорноморському біосферному заповіднику, природному заповіднику Єланецький Степ.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити