Географія державна атестація 9 клас

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ V. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

 

Рівненська область

 

 

Розташована на північному заході України. Площа 20,1 тис. км2.

Північна частина лежить у межах Поліської низовини. Південну частину займає Волинська височина, яка являє собою підвищену хвилясту лесову рівнину, розчленовану річками. З південного заходу в область заходить рівнина Малого Полісся. На території області поширені карстові явища.

Із корисних копалин найважливіше значення мають торф, мінеральні будівельні матеріали (граніт, базальти, глина, крейда, пісок), каолін, унікальні запаси бурштину, є джерела мінеральних вод типу миргородської і трускавецької.

Клімат помірно континентальний. Середня температура повітря січня -4,8. -5,б °C, липня +18,1...+18,б °C. Опадів б00—б50 мм на рік, більше влітку.

В області багато річок і озер. Найбільша річка — Прип'ять, решта — її притоки: Горинь, Ствига та дві ділянки Стиру з притоками. Великими озерами є Нобель, Біле, Лука, Велике Почаївське.

Ґрунти області різноманітні. Найпоширенішими є ясно-сірі, сірі лісові, темно-сірі опідзолені та дерново-підзолисті. На вододілах у лісостеповій частині області трапляються чорноземи.

Область лежить у лісовій (Полісся) і лісостеповій зонах. На Поліссі лісистість понад 45 %, у Лісостепу — до 15 %. Тут розташований Рівненський природний заповідник.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити