Географія державна атестація 9 клас

ЕКОНОМІЧНА і СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ IV. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПОДІЛ УКРАЇНИ

 

Економіко-географічний поділ України

 

Територіальний поділ праці — поділ праці на основі спеціалізації окремих територій країни. Спеціалізація території залежить: 1) від наявності природних умов і ресурсів, які впливають на розвиток господарства; 2) наявності та кваліфікації трудових ресурсів; 3) особливостей економіко-географічного положення; 4) історичних передумов розвитку території; 5) необхідності дотримання державних інтересів.

Економічний район — це значна територія країни, що відрізняється від інших особливостями історичного розвитку, економіко-географічного положення, природними і трудовими ресурсами, спеціалізацією господарства.

Основним у визначенні економічного району є принцип економічної завершеності. Він дає можливість передбачати напрямки ефективного господарювання з найменшими витратами. При цьому райони спеціалізуються саме на тих галузях, які за даних умов можуть розвиватися найбільш ефективно. Економічні райони не встановлюються раз і назавжди, вони змінюються з часом у процесі розвитку продуктивних сил. Кількість районів зумовлена історичним періодом, політичними умовами, а також завданнями, що встають перед країною чи конкретною територією.

 

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити