Географія державна атестація 9 клас

ЕКОНОМІЧНА і СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ VІІ. ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВОЄЇ ОБЛАСТІ

 

Економіко-географічна характеристика областей України

 

Автономна Республіка Крим

Населення автономії складає 2396,9 тис. осіб, густота — 88,7 особи/км2. Найгустіше заселений Південний берег Криму, міське населення становить 67,7 %. Частка українців становить понад 24 % населення, збільшується кількість кримських татар. Більшість людей зайнята у сфері матеріального виробництва.

Провідними галузями є машинобудування і металообробка, добувна, хімічна і харчова промисловість, а також морський транспорт, рекреаційне господарство і туризм.

Машинобудування представлене суднобудуванням і судноремонтом, виробництвом сільськогосподарських машин, приладобудуванням, радіо і електротехнічною промисловістю. Працюють автоскладальний завод, завод пластмас, хімзавод, содовий і бромний заводи. У Керчі працює залізорудний комбінат і металургійний завод. Провідне місце в господарстві посідає харчова промисловість, особливо виноробна, рибообробна, консервна. У Криму немає великих електростанцій, його енергетичне господарство залежить від материкової України, звідки надходять вугілля, нафтопродукти, електроенергія.

Сільське господарство має таку спеціалізацію: рослинництво виноградарсько-зернового і тваринництво м'ясного, маслоробного і молочного напрямів. Вирощують озиму пшеницю, ярий ячмінь, кукурудзу, рис, ефіроолійні (троянда, лаванда, шавлія), тютюн. Значна частина земель зрошується. Вода надходить із Дніпра Північно-кримським каналом.

Крим має найбільший санаторно-курортний фонд України, це великий центр туризму.

Залізничні вузли: Сімферополь і Джанкой. Автомобільними шляхами Сімферополь зв'язаний з містами Південного берега Криму і з містами на рівнині. Діє міжміська тролейбусна лінія Сімферополь — Ялта. Головні морські порти: Севастополь, Керч, Феодосія, Ялта, Євпаторія.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити