Географія державна атестація 9 клас

ЕКОНОМІЧНА і СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ VІІ. ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВОЄЇ ОБЛАСТІ

 

Економіко-географічна характеристика областей України

 

Волинська область

Кількість населення 1054,7 тис. осіб, густота 52 особи/км2, частка міського населення 50,2 %. Українці становлять майже 97 %. Близько 34 % населення зайнято в сільському господарстві.

Основні господарські ланки — промисловість, агропромисловий комплекс і транспорт. Продукція промисловості переважає. Паливно-енергетичний комплекс працює на базі місцевого вугілля і торфу, а також газу з Долини та електроенергії з Рівненської АЕС і Добротвірської ДРЕС.

У промисловості значну роль відіграють лісова і деревообробна галузі. Машинобудування випускає прилади і засоби автоматизації, вантажно-пасажирські легкові автомобілі, підшипники, машини для тваринництва та кормовиробництва. Працюють заводи картонно-руберойдовий і гідроізоляційних матеріалів, великопанельного домобудування, силікатний.

Легка промисловість представлена швейною, текстильною, шкіряно-взуттєвою (в тому числі зі штучної шкіри).

Головні галузі харчової промисловості — цукрова, м'ясна, маслосироробна, молочна.

Сільське господарство спеціалізується на молочно-м'ясному тваринництві та рослинництві льонарсько-картоплярського і зерново-буряківничого напрямів.

Територією області проходять важливі шляхи, що зв'язують Україну з Європою. Основні види транспорту — залізничний і автомобільний. Найбільший залізничний вузол — Ковель.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити