Географія державна атестація 9 клас

ЕКОНОМІЧНА і СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ VІІ. ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВОЄЇ ОБЛАСТІ

 

Економіко-географічна характеристика областей України

 

Житомирська область

Кількість населення 1373,9 тис. осіб, густота 46 осіб/км2, частка міського населення 56 %. Українці становлять понад 90 %. Більша частина трудових ресурсів зайнята у виробничій сфері.

Продукція спеціалізації області — льняні тканини, хміль, фарфорово-фаянсові вироби, титановий ільменіт, лабрадорит і пірофіліт, папір.

Машинобудування виробляє хімічне устаткування, верстати, шляхові машини, сільськогосподарські машини, запчастини до тракторів і автомобілів. Із галузей харчової промисловості найрозвинутіша цукрова. У Житомирі знаходяться льонокомбінат, фабрики паперова, музичних інструментів, завод хімічного волокна. У Баранівці працює найбільший у країні фарфоровий завод. У північних районах області добувають лабрадорит, граніт, мармур, бутовий камінь. В області працює Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, що переробляє титановий ільменіт.

Основу паливно-енергетичного комплексу області становлять місцеві торф і буре вугілля та довізні нафта і газ. Електроенергія надходить із системи «Київенерго».

Сільське господарство має зерново-картоплярсько-льонарський напрям у поєднанні з м'ясо-молочним тваринництвом на Полісі й зерново-буряківничим напрямом з молочно-м'ясним тваринництвом — в лісостеповій зоні.

Провідні види транспорту — залізничний і автомобільний. Найбільші залізничні вузли — Коростень, Житомир, Бердичів, Овруч, Новоград-Волинський. Територією області проходить траса нафтопроводу «Дружба».

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити