Географія державна атестація 9 клас

ЕКОНОМІЧНА і СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

 

РОЗДІЛ VІІ. ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВОЄЇ ОБЛАСТІ

 

Економіко-географічна характеристика областей України

 

Луганська область

Кількість населення 2507,3 тис. осіб, густота 94 особи/км2, частка міського населення 86,1 %. Українці становлять 58 %. Більша частина населення зайнята у виробничій сфері.

Область є високоіндустріальною. Частка промисловості в загальній продукції господарства становить близько 87 %. Область дає країні вугілля, тепловози, гірничошахтне устаткування, мінеральні добрива, анілінові барвники, соду, взуття.

Провідна галузь — паливна. В області налічується понад 90 шахт. Діють Луганська, Штерівська і Лисичанська ДРЕС, а також низка ТЕЦ. Найбільші підприємства: «Луганськтепловоз», авіаремонтний і автоскладальний заводи, НВО обчислювальної техніки «Імпульс», вагонобудівний, нафтопереробний і содовий заводи, виробничі об'єднання «Азот» і «Склопластик». Найбільшими підприємствами легкої промисловості є виробниче взуттєве об'єднання і тонкосуконний комбінат у Луганську. Розвинуті основні галузі харчової промисловості.

Сільське господарство спеціалізується на виробництві зернових (озима пшениця, кукурудза тощо) і олійних (соняшник) культур у поєднанні з тваринництвом молочно-м'ясного напряму. Крім великої рогатої худоби розводять свиней, овець, коней. Розвинуте птахівництво, а також, як допоміжні галузі, — рибництво, бджільництво. Важливе значення в області мають овочівництво, садівництво, виноградарство. У галузевій структурі сільського господарства переважає тваринництво.

Значну частину сільськогосподарських земель зрошують.

Область має густу залізничну і автомобільну мережу. Територією проходять шляхи з України в Поволжя, на Кавказ, до Москви. Найбільші залізничні вузли: Попасна, Родакове, Луганськ, Сімейкине, Кіндрашівська. Розгалужена мережа газо-, нафто- і продуктопроводів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити