ГЕОГРАФІЯ
ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

АФАНАСІЙ НІКІТІН

Афанасій Нікітін (? — бл. 1475) — російський мандрівник, тверський купець. Здійснив подорож через Каспійське море в Персію, потім через

Персію і Аравійське море до Індії (1468—1471). Протягом 1472—1473 рр. він подорожував по Індії, а в січні 1474 р. сів у Дабхолі (Дабул) на корабель з наміром повернутися на батьківщину. На зворотному шляху відвідав африканський берег (Сомалі), Маскат, Іран, Османську імперію, перетнув Чорне море, побував у Криму. Помер у кінці 1474 або на початку 1475 р. неподалік від Смоленська. Подорожні записки Нікітіна «Ходіння затри моря» є цінною літературно-історичною і географічною пам'яткою. Вона вирізняється різносторонністю спостережень, а також незвичайною для середніх віків віротерпимістю в поєднанні з відданістю християнській вірі й рідній землі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.