ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

А. ВЕГЕНЕР

Альфред Jlomap Вегенер (1880—1930) — німецький геофізик, ме­теоролог. Учасник (1906—1908, 1912—1913) і керівник (1929—1930) експедицій у Гренландію. Автор (1912) теорії дрейфу материків — пер­шої гіпотези мобілізму. В день свого п'ятдесятиріччя вийшов у експе­дицію з науково-дослідної бази у центрі Гренландії й назад не повер­нувся.

Мобілізм — геологічна гіпотеза, яка стверджує, що колись материки становили єдиний масив, а згодом розійшлися та зайняли своє сучасне положення. Таким чином, ця гіпотеза передбачає великі (до декількох і ис. км) горизонтальні переміщення колосальних літосферних плит. Упе­рше висунена А. Вегенером у 1912 р.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.