ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

НОВА ГЛОБАЛЬНА ТЕКТОНІКА

Нова глобальна тектоніка (тектоніка літосферних плит) — тектоніч­на гіпотеза, яка стверджує, що літосфера розбита на великі плити, які переміщуються по астеносфері в горизонтальному напрямі. Поблизу се­рединно-океанічних хребтів літосферні плити нарощуються за рахунок речовини, що підіймається з надр, і розходяться у різні боки (т. зв. спредінг); у глибоководних жолобах одна плита підсовується під іншу і по­глинається (субдукція) мантією. Там, де плити стикаються між собою, виникають складчасті утворення. «Нова глобальна тектоніка» — це су­часний варіант гіпотези мобілізму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.