ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

РИФТ

Рифт (англ. rift) — лінійно довгаста (на декілька сотень і тисяч км) щілиноподібна або ровоподібна структура розтягнення земної кори, ши­риною від декількох десятків до декількох сотень км, обмежена розло­мами; являє собою систему грабенів і горстів з амплітудою вертикально­го зміщення до декількох км (наприклад, Африкано-Аравійська, Байкальська, Рейнська рифтові системи; рифт серединно-океанічних хреб­тів). Рифтоутворення — закономірна стадія розвитку земної кори (утво­рення геосинклінальних рухомих поясів; перетворення їх в орогенні (гір­ські) утворення; рифтогенез; завершальна стадія — утворення океанів).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.