ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

АСТЕНОСФЕРА

Астеносфера (від грецьк. asthenes — слабкий і sphaira — куля) — шар зниженої твердості, міцності і в'язкості у верхній мантії Землі, що під­стилає літосферу. Верхня межа на глибині бл. 100 км під материками і бл. 50 км під дном океану; нижня — на глибині 250—350 км. Астеносфера відіграє важливу роль у походженні ендогенних процесів, що протікають у земній корі (магматизм, метаморфізм та інші).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.