ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ТИПИ ЗЕМЛЕТРУСІВ

Виділяють декілька типів землетрусів, основними з яких є тектоніч­ні, вулканічні і техногенні.

Тектонічні землетруси виникають внаслідок раптового зняття напру­ження, наприклад, при переміщеннях по розлому в земній корі (дослі­дження останніх років показують, що причиною глибоких землетрусів можуть бути і фазові переходи в мантії Землі, які відбуваються при певних температурах і тиску). Іноді глибинні розломи виходять на поверх­ню. Під час катастрофічного землетрусу в Сан-Франциско 18 квітня 1906 р. загальна протяжність поверхневих розривів у зоні розлому Сан-Андреас складала більше 430 км, максимальне горизонтальне зміщення — 6 м. Максимальна зареєстрована величина сейсмогенних зміщень по розлому становила 15 м.

Вулканічні землетруси відбуваються внаслідок різких рухів магматич­ного розплаву в надрах Землі або внаслідок виникнення розривів під впливом цих переміщень.

Техногенні землетруси можуть бути викликані підземними ядерними випробуваннями, заповненням водосховищ, видобутком нафти і газу методом нагнітання рідини в свердловини, вибуховими роботами при видобутку корисних копалин тощо. Менш сильні землетруси відбува­ються при обвалі склепінь печер або гірничних виробок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.