ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

РЕЄСТРАЦІЯ ЗЕМЛЕТРУСІВ

Прилад, що записує сейсмічні коливання, називається сейсмогра­фом, а сам запис — сейсмограмою. Сейсмограф складається з маятника, підвішеного всередині корпусу на пружині, і записуючого пристрою. Один з перших записуючих пристроїв мав вигляд барабана з паперовою стрічкою. При обертанні барабан поступово зміщується в один бік, так що нульова лінія запису на папері має вигляд спіралі. Кожну хвилину на графік наносяться вертикальні лінії — відмітки часу; для цього викори­стовуються дуже точні годинники, які періодично звіряють з еталоном точного часу. Для вивчення близьких землетрусів необхідна точність маркировки — до секунди або й менше. У багатьох сейсмографах для пере­творення механічного сигналу в електричний використовуються індук­ційні пристрої, в яких при переміщенні інертної маси маятника відносно корпусу змінюється величина магнітного потоку, що проходить через витки індукційної котушки. Слабкий електричний струм, що виникає при цьому, приводить у дію гальванометр, сполучений з дзеркалом, яке відбиває промінь світла на світлочутливий папір записуючого пристрою. У сучасних сейсмографах реєстрація коливань ведеться у цифровому вигляді з використанням комп'ютерів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.