ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

МАГНІТУДА ЗЕМЛЕТРУСІВ І ШКАЛА РІХТЕРА

Магнітуда землетрусів здебільшого визначається за шкалою, засно­ваною на записах сейсмографів. Ця шкала відома під назвою шкали магнітуд, або шкали Ріхтера (від імені американського сейсмолога Ч. Ф. Ріхтера, що запропонував її в 1935 p.). Магнітуда землетрусу — безмежна величина, пропорційна логарифму відношення максималь­них амплітуд певного типу хвиль даного землетрусу і деякого стандарт­ного землетрусу. Існують відмінності в методах визначення магнітуд бли зьких, віддалених, дрібнофокусних (неглибоких) і глибоких землетру­сів. Магнітуди, визначені за різними типами хвиль, відрізняються за ве­личиною. Землетруси різної магнітуди (за шкалою Ріхтера) позначають­ся таким чином:

2 — найслабші поштовхи, що відчуваються;

41/2 — найслабші поштовхи, що приводять до невеликих руйнувань;

6 — помірні руйнування;

81/2 — найсильніші з відомих землетрусів.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.