ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОШИРЕННЯ ЗЕМЛЕТРУСІВ

Більшість землетрусів зосереджена в двох протяжних вузьких зо­нах. Одна з них оточує Тихий океан, а друга простягається від Азорських о-вів на схід до Південно-Східної Азії. Тихоокеанська сейсмічна зона проходить уздовж західного узбережжя Південної Америки. У Центральній Америці вона розділяється на дві гілки, одна з яких тяг­неться вздовж острівної дуги Вест-Індії, а інша простягається на північ, розширяючись у межах США, до західних хребтів Скелястих гір. Далі ця зона проходить через Алеутські о-ви до Камчатки і потім через Японські о-ви, Філіппіни, Нову Гвінею і острови південно-західної частини Тихого океану до Нової Зеландії і Антарктики. Друга зона від Азорських о-вів тягнеться на схід через Альпи і Туреччину. На півдні Азії вона розширю­ється, а потім звужується і змінює напрям на меридіональний, прохо­дить через територію М'янми, о-ви Суматра і Ява і зустрічається з тихо­океанською зоною в районі Нової Гвінеї. Виділяється також менша за розміром зона в центральній частині Атлантичного океану, що тягнеться вздовж Серединно-Атлантичного хребта. Існує ряд районів, де земле­труси відбуваються досить часто. До них відносяться Східна Африка, Індійський океан і в Північній Америці — долина р. Св. Лаврентія і пів­нічний схід США. Іноді в районах, які прийнято вважати неактивними, відбуваються сильні землетруси, як, наприклад, в Чарлстоні (шт. Пів­денна Кароліна) в 1886 р. У порівнянні з дрібнофокусними глибокофокусні землетруси мають більш обмежене поширення. Вони не були зареє­стровані в межах тихоокеанської зони від південної Мексики до Алеут­ських о-вів, а в середземноморській зоні — на заході від Карпат. Глибокофокусні землетруси характерні для крайньої західної частини Тихого океану, Південно-Східної Азії і західного узбережжя Південної Амери­ки. Зона з глибокофокусними епіцентрами зазвичай розташовується вздовж зони дрібнофокусних землетрусів з боку материка.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.