ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ПЛАТО

Плато (франц. plateau, від plat — плоский) — плоска піднята рівнина зі слабо розчленованою поверхнею, обмежена чітко вираженими усту­пами (наприклад, плато Устюрт). Утворюються переважно внаслідок ви­рівнювання рельєфу під дією екзогенних процесів. Нерідко також трап­ляються плато вулканічного походження, що утворюються внаслідок за­ливання лавою нерівностей рельєфу. Типовим прикладом є базальтове плато Декан на п-ові Індостан площею 650 тис. км2.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.