ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ПЛАТФОРМА

Платформа, в геології — одна з головних глибинних структур земної кори, що характеризується малою інтенсивністю тектонічних рухів та магматичної діяльності і плоским рельєфом. Платформи протиставля­ються рухомим геосинклінальним поясам. Вони мають двохярусну будо­ву: нижній структурний ярус (підмурівок платформи) утворюють ком­плекси сильно зім'ятих, метаморфізованих і пронизаних гранітами по­рід; верхній ярус (осадочний чохол) складений переважно з осадочних і частково вулканогенних порід. У межах платформи виділяються щити, де складчастий підмурівок виступає на поверхню, і плити, в яких підму­рівок опущений на глибину. Платформи поділяються на давні — з підму­рівком докембрійського періоду (наприклад, Східно-Європейська, Си­бірська тощо) і молоді — з підмурівком палеозойського і мезозойського віку (наприклад, рівнинні території Західного Сибіру, Північного Казах­стану, Передкавказзя).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.