ГЕОГРАФІЯ
ВЕЛИКІ ГЕОГРАФІЧНІ ВІДКРИТТЯ

ВІДКРИТТЯ АВСТРАЛІЇ

Першість відкриття Австралії належить голландському мореплавцеві Віллему Янсзоону, якого іноді називають ВіллемомЯнцом. 18 (28) листопада 1605 р. він відплив з Бантама (о. Ява) на невеликому судні «Дейф-кен» у напрямку Нової Гвінеї, яку в ту епоху вважали виступом загадкового Південного материка. Рукописні карти, складені в ході експедиції, свідчать, що «Дейфкен» пройшов до островів Банда, поминув сстрови Кай і Ару, потім від мису Вале (південно-західного краю о. Фредерік-Хендрік) взяв курс на південний схід. На цьому курсі Янсзоон перетнув Торресову протоку і досяг західного узбережжя австралійського півострова Кейп-Йорк поблизу гирла річки Пеннафазер.

Уздовж західного берега Кейп-Йорка голландці пройшли близько 200 миль на південь і біля мису Кервер (Керуїр) 6 червня 1606 р. повернули на північ. В гирлі річки Батавія сталася сутичка голландців з аборигенами Австралії. На зворотному шляху Янсзоон відвідав острів Принца Уельського, знову перетнув Торресову протоку, вийшов до південного берега Нової Гвінеї і звідти попрямував до Молуккських островів. 4 березня 1607 р. «Дейфкен» став на якір біля острова Амбойна. Експедиція завершилася, але Янсзоон до самої смерті так і не дізнався про те, що відкрив новий материк. Пізніше голландці назвуть цю землю Новою Голландією, і тільки на початку XIX в. англійський мандрівник М. Фліндерс запропонує сучасну назву материка — Австралія.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.