ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ШХЕРНИЙ БЕРЕГ

Шхерний берег — сильно порізаний берег, з вузькими затоками, ото­чений численними невеликими островами, розділеними неширокими протоками. Береги заток, проток і островів — невисокі, пологі, зазвичай складаються з кристалічних вивержених гірських порід зі слідами обробки материковим льодом («баранячі лоби») або моренними утвореннями. Між островами знаходиться безліч підводних банок. Береги шхерного типу поширені в областях материкового зледеніння, підтоплених після­льодовиковою трансгресією (в Фінляндії, Швеції, Норвегії, на озерах Карелії в Росії).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.