ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

КОРАЛОВІ РИФИ

Коралові рифи — споруди з органогенних вапняків, розташовані поблизу рівня моря або на невеликих глибинах у прибережній зоні тропічних морів або в мілководних теплих морях. Вони являють со­бою масивне відкладення кальциту (вапняку), що утворився зі ске­летних залишків деяких морських організмів — рослин і тварин, — серед яких виділяються мадрепорові корали і коралінові водорості. Крім цих двох домінуючих груп рифоутворюючих організмів, у фор­муванні рифів є істотна частка й інших видів тварин і рослин — молюсків, губок, деяких зелених водоростей. Основні будівничі ри­фів найкраще за все розвиваються на глибинах не більше за 50 м, у прозорій воді нормальній солоності з температурою не нижче за 20 °С, добре насиченій розчиненими газами і найдрібнішими організмами (планктоном). Незначне зростання рифових коралів може відбува­тися до глибини проникнення сонячних променів — максимум до 185 м, але практично глибше за 120 м вапняки вже майже не утво­рюються. Поширення рифів у межах тропічних і субтропічних міл­ководь переривається там, де проходять холодні течії або каламут­ність води перешкоджає їхньому росту.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.