ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

ЛІД

Лід — тверда фаза води. Він може знаходитися у рівновазі з рідкою і газоподібною фазами або тільки з газоподібною фазою. Товстий шар льо­ду має голубуватий колір, що пов'язано з особливостями заломлення ним світла. Стисливість льоду дуже низька. Лід при нормальному тиску існує тільки при температурі 0 °С або нижче і має меншу щільність, ніж холодна вода. Саме тому айсберги плавають у воді. При цьому, оскільки відношення щільності льоду і води при 0 °С постійне, лід завжди висту­пає з води на певну частину, а саме на 1 /5 свого об'єму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.