ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

ПАРА

Пара — газоподібна фаза води. Усупереч загальноприйнятій думці, вона невидима. Та «пара», яка виривається з киплячого чайника, — це насправді безліч найдрібніших крапельок води. Пара має властивості, дуже важливі для підтримки життя на Землі. Добре відомо, наприклад, що під дією сонячного тепла вода з поверхні морів і океанів випаровуєть­ся. Водяна пара, що утворюється, підіймається в атмосферу і конденсу­ється, а потім випадає на землю у вигляді дощу і снігу. Без такого круго­обігу води наша планета давно перетворилася б у пустелю. Пара має безліч застосувань. Серед найбільш відомих пристроїв і механізмів, пра­цюючих із застосуванням пари, — праски, паровози, пароплави, парові казани (котли). Пара обертає турбіни генераторів на теплових електро­станціях.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.