ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

ПОВЕРХНЕВІ ДЖЕРЕЛА

Лише 0,01 % від загального об'єму прісної води в рідкому стані зосе­реджено в річках і струмках і 1,47 % — в озерах. Для накопичення води і постійного забезпечення нею споживачів, а також для запобігання неба­жаних паводків і виробництва електроенергії на багатьох річках спору­джено дамби. Найбільші середні витрати води, аотже, і найбільший енер­гетичний потенціал мають Амазонка в Південній Америці, Конго (Заїр) в Африці, Ганг з Брахмапутрою в Південній Азії, Янцзи в Китаї, Єнісей у Росії та Міссісіпі з Міссурі в США. Природні прісноводні озера, що вмі­щують бл. 125 тис. км3 води, нарівні з річками і штучними водосховища­ми є важливим джерелом питної води для людей і тварин. Вони також використовуються і для зрошування сільськогосподарських земель, на­вігації, рекреації, рибальства і, на жаль, для скидання побутових і про­мислових стоків. Іноді внаслідок поступового заповнення наносами або засолення озера пересихають, однак в процесі еволюції гідросфери в деяких місцях утворюються нові озера. Рівень води навіть у «здорових» озерах може знижуватися протягом року внаслідок стоку води через ви­тікаючі з них річки і струмки, через просочення води в грунт та її випаро­вування. Відновлення їхнього рівня відбувається переважно за рахунок опадів і притоку прісної води впадаючих в них річок і струмків, а також з джерел. Однак внаслідок випаровування нагромаджуються солі, що по­ступають з річковим стоком. Тому через тисячоліття деякі озера можуть стати дуже солоними і непридатними для життя багатьох організмів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.