ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

ЛЬОДОВИКИ

Льодовики — рухома по земній поверхні природна маса льоду, утворе­на внаслідок багаторічного накопичення, ущільнення і перекристаліза­ції снігу. Загальна площа сучасних льодовиків бл. 16,3 млн км2. Льодови­ки займають бл 10,5 % площі суходолу, а їх загальний об'єм становить 30 млн км3. У них міститься 69 % запасів прісної води планети. Природ­но, що льодовики можуть існувати тільки там, де стійко спостерігаються низькі температури повітря і випадає досить багато снігу. Переважно це приполярні або високогірні райони. Льодовики можуть мати форму по­току, купола (щита) або плавучої плити (у тому випадку, коли вони спо­взають у водоймище). Частини льодовиків, які відкололися й пустилися в морське плавання, носять назву айсбергів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.