ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

ТИПИ ЛЬОДОВИКІВ

Розрізнюють льодовики гірсько-долинні (оскільки вони пов'язані з гірським рельєфом, займаючи долини з характерним коритоподібним поперечним профілем, так звані троги), покривні та шельфові. Гірсько-долинні льодовики поширені практично повсюдно, від Кіліманджаро в Африці і гребенів Анд у Південній Америці до вершин Гімалаїв, Гіндуку­шу, Паміру і Тянь-Шаню. Найбільший з гірських льодовиків — льодовик Федченка. До покривних льодовиків можна віднести льодовиковий щит Антарктиди, якщо його розглядати як єдиний покривний льодовик. У межах єдиного покриву виділяють окремі крижані потоки, направлені від центра материка до периферії. Найбільший серед них — льодовик Бідмора (довжина 200 км, ширина до 40 км). Значно менші за своїми розмірами покривні льодовики Арктики. Шельфові льодовики є плаву­чим продовженням материкових покривних льодовиків. Найбільший з них — шельфовий льодовик Росса.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.