ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

ПРОТОКА

Протока — відносно вузький водний простір, що розділяє які-небудь ділянки суходолу і з'єднує суміжні водні басейни та їх частини. Найдов­шою є Мозамбікська протока (1760 км) в Індійському океані, найширша — протока Дрейка (до 1120 км) в Атлантичному океані, названа так на честь відомого англійського корсара Френсіса Дрейка. У числі найвужчих проток — Магелланова протока на півдні Південної Америки (най­менша ширина 2,2 км при довжині 575 км), Дарданелли (1,3 км) і Бос­фор (0,7), що з'єднують Середземне море з Чорним морем. Ще менша ширина протоки Маточкін Шар (0,6 км), що розділяє два острови Нової Землі, і протоки Малий Бельт (0,5 км) у Балтійському морі. Серед наймілководніших (найменша глибина 5 м) — Керченська протока між Азовським і Чорним морем, а найглибоководніша — Юкатанська протока (1269 м) в західній частині Атлантичного океану. Найбільш відомі: Гіб­ралтарська протока, Ла-Манш і Берингова протока. Через Татарську протоку у найвужчому місці з материка можна бачити о. Сахалін, що знаходиться на відстані 8 км.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.