ГЕОГРАФІЯ
АТМОСФЕРА І КЛІМАТ ЗЕМЛІ

КОРОНИ

Корони, або вінці, — невеликі концентричні кольорові кільця навко­ло Сонця, Місяця або інших яскравих об'єктів, які спостерігаються час від часу, коли джерело світла знаходиться за напівпрозорими хмарами. Радіус корони менше радіуса гало, найближчим до Сонця виявляється блакитне або фіолетове кільце. Корона виникає під час розсіювання світла дрібними водяними крапельками води, створюючими хмару. Іноді коро­на виглядає як світлова пляма (або ореол) навколо Сонця (або Місяця), яка завершується червонуватим кільцем. В інших випадках за межами ореола видно не менше двох концентричних кілець більшого діаметра. Це явище супроводиться райдужними хмарами. Іноді краї дуже високо розташованих хмар забарвлені у яскраві кольори.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.