ГЕОГРАФІЯ
АТМОСФЕРА І КЛІМАТ ЗЕМЛІ

ВОГНІ СВЯТОГО ЕЛЬМА

Деякі оптичні явища в атмосфері (наприклад, світіння і найпошире­ніше метеорологічне явище — блискавка) мають електричну природу. Набагато рідше зустрічаються вогні святого Ельма — світлові блідо-голу­бі або фіолетові «пензлі» довжиною від 30 см до І м і більше, які спосте­рігаються переважно на верхівках щогл або кінцях рей морських суден. Іноді здається, що весь такелаж судна покритий фосфором і світиться. Вогні святого Ельма часом виникають на гірських вершинах, а також на шпилях і гострих кутах високих будівель. Це явище являє собою пензлеподібні електричні розряди на кінцях електропровідників, коли в атмос­фері навколо них сильно підвищується напруженість електричного поля.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.