ГЕОГРАФІЯ
АТМОСФЕРА І КЛІМАТ ЗЕМЛІ

ПОВІТРЯ

Повітря — суміш газів, з яких складається атмосфера Землі: азот (78,09 %), кисень (20,95 %), благородні гази (0,94 %), вуглекислий газ (0,03 %); сумарна маса бл. 5,21015 т. Густина 1,2928 г/л, розчинність у воді 29,18 см3/л. Завдяки кисню, що міститься в повітрі, він використовується як хімічний агент у різних процесах (горіння палива, виплавки металів з руд, промислове отримання багатьох хімічних речовин). З повітря отримують кисень, азот, благородні гази. Повітря необхідне для життєді­яльності більшості живих організмів. Розвиток промисловості, транспорту призводить до забруднення повітря, тобто до підвищення вмісту в ньо­му вуглекислого та інших шкідливих газів. У системі заходів з охорони навколишнього середовища важливе значення мають санітарний конт­роль за станом повітря, ретельне очищення і знешкодження промисло­вих газів перед викидом їх в атмосферу, винесення промислових підпри­ємств за межі житлових районів тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.