ГЕОГРАФІЯ
АТМОСФЕРА І КЛІМАТ ЗЕМЛІ

ТУМАН

Туман у загальному значенні — аерозоль з краплинно-рідинною дис­персною фазою. Утворюється з перенасиченої пари внаслідок конденса­ції. В атмосфері туманом називають скупчення водяних крапельок або крижаних кристалів у приземному шарі. Туманом прийнято називати помутніння повітря безпосередньо над поверхнею Землі, що виклика­ється конденсацією водяної пари. У тумані видно тільки на сотні або навіть на десятки метрів. Зазвичай тумани утворюються тоді, коли тем­пература повітря і точки роси близькі. Частіше за все туман виникає внаслідок сильного нічного охолодження приземного шару повітря. Охо­лоджене повітря виявляється перенасиченим вологою, і водяна пара по­чинає перетворюватися у дрібні краплі води. Виникає туман і тоді, коли тепле вологе повітря натікає на холодну поверхню. Спричинює утворен­ня туману і наявність великої кількості у повітрі «ядер конденсації» — частинок пилу або продуктів неповного згорання. У містах це, як прави­ло, викиди з фабричних труб або автомобільних двигунів. Тумани завда­ють багато турбот, а часом і шкоди: погана видимість призводить до ава­рій на транспорті, закриваються аеродроми, сповільнюють рух поїзди й автомашини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.