ГЕОГРАФІЯ
АТМОСФЕРА І КЛІМАТ ЗЕМЛІ

МЕТЕОРОЛОГІЯ ТА КЛІМАТОЛОГІЯ

Метеорологія (від грецьк. meteora — атмосферні і небесні явища і logos — наука, вчення) — наука про атмосферу і атмосферні процеси Землі. Кліматологія (від грецьк. кііта — нахил і logos наука, вчення) — розділ метеорології, що вивчає динаміку зміни середніх характеристик атмосфери за певний період — сезон, кілька років, кілька десятків років або за більш тривалий термін. Серед розділів метеорології можна назвати динамічну метеорологію (вивчення фізичних механізмів атмосферних процесів), фізичну метеорологію (розробка радіолокаційних і космічних методів дослідження атмосферних явищ) і синоптичну метеорологію (на­ука про закономірності зміни погоди). Ці розділи взаємно перекрива­ються і доповнюють один одний. Значна частина метеорологів займаєть­ся прогнозом погоди. Вони працюють в урядових і військових організаці­ях і приватних компаніях, що забезпечують прогнозами авіацію, сільсь­ке господарство, будівництво і флот, а також передають їх по радіо і телебаченню. Інші фахівці проводять спостереження за рівнем забруд­нення, надають консультації, викладають або займаються науково-дослідною роботою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.