ГЕОГРАФІЯ
БІОСФЕРА

НАЙВАЖЛИВІШІ ВЛАСТИВОСТІ БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ

Найважливішими властивостями біологічних систем є: І. Здатність до обміну речовин — усі живі істоти можуть обмінюватися речовинами і енергією з навколишнім середовищем. 2. Здатність до розмноження (са­мовідтворення). Усі живі організми можуть розмножуватися; в основі цього лежить здатність молекул ДНК до точного самовідтворення тварин. 3. Зда­тність до руху. Усі живі істоти можуть рухатися, змінювати своє поло­ження в просторі. 4. Здатність до подразливості — усі живі організми можуть реагувати на зовнішні подразники (тепло, холод, світло і т. п.). 5. Спадковість — організми можуть передавати потомству свої спадкові властивості і ознаки. 6. Мінливість — організми не тільки зберігають ознаки своїх предків, але і можуть набувати нових якостей і ознак. Ця власти­вість створює різноманітність ознак і властивостей між особинами будь-якого ступеня спорідненості.

Мінливість — найважливіша основа еволюції, яка дозволяє організ­мам і видам пристосовуватися до зміни зовнішніх умов. Для живих орга­нізмів характерні й інші першорядні властивості: потреба в зовнішній енергії, здатність підтримувати сталість свого складу і життєвих проце­сів, здатність до розвитку тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.