ГЕОГРАФІЯ
БІОСФЕРА

ҐРУНТИ

Ґрунт — природне утворення, що складається з генетично пов'яза­них горизонтів, які формуються внаслідок перетворення поверхневих шарів літосфери під впливом води, повітря і живих організмів; Грунти наділені родючістю. Вони складаються з твердої, рідкої (ґрунтовий роз­чин), газоподібної і живої (ґрунтові фауна і флора) частин. Поділяються на генетичні типи (наприклад, підзолисті, сірі лісові, чорноземи, сірозе­ми). Географічний розподіл грунтів на рівнинах підпорядкований загаль­ним законам широтної зональності, а у горах — вертикальної поясності. Максимальні глибини, на які можуть проникати живі організми, зокре­ма коріння рослин, коливаються від декількох міліметрів у дуже сухих або холодних регіонах (або там, де поширені щільні гірські породи) до 4,5 м і більше в теплих і вологих районах. Ґрунтова система з усіма вла­стивими їй циклічними перетвореннями енергії і речовини є основною частиною середовища життєдіяльності людини, яка використовує цю систему як субстрат для вирощування харчових і кормових рослин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.