ГЕОГРАФІЯ
ЗЕМЛЯ В КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ

ГАЛАКТИКА

Галактика (від грецьк. galaktikos — молочний) — зоряна система (спіральна галактика), до якої належить Сонце. Галактика містить близько 100 млрд зірок (загальною масою 10" від маси Сонця), міжзоряну речовину (газ і пил, маса яких становить декілька процентів маси всіх зірок), космічні промені, магнітні поля, випромінювання (фотони). Більшість зірок займає об'єм лінзоподібної форми із поперечником бл. 30 тис. пк. Менша частина зірок заповнює майже сферичний об'єм радіусом бл. 15 тис. пк (т. зв. сферична підсистема Галактики), концентруючись до центру Галактики, який знаходиться від нас у напрямі сузір'я Стрільця. Сонце розташоване поблизу галактичної площини на відстані бл. 10 тис. пк від центру Галактики. Для земного спостерігача зірки, що концентруються до галактичної площини, зливаються у видиму картину Чумацького Шляху.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.