ГЕОГРАФІЯ
БІОСФЕРА

ЛІСИ ПОМІРНОГО КЛІМАТУ

У вологих областях, де, незважаючи на зимові холоди, досить трива­ле і тепле літо, природна рослинність представлена лісами з домінуван­ням різних за характером листя дерев. У низов'ях річки Огайо (США), Середній Європі і в центральній частині Східної Азії майже всі вони листопадні. На території, центр якої проходить через південну частину канадської провінції Онтаріо, широколисті породи значною мірою «роз­бавлені» хвойними — тсугою, туєю, веймутовою і смолистою соснами. На Тихоокеанському узбережжі Північної Америки від центральної час­тини Каліфорнії до п-ова Кенай на півдні Аляски для лісів помірного клімату характерні інші види тсуг і туй, ялина ситхінська, дугласія і секвоя, серед яких трапляється відносно мало широколистих дерев. У Новій Зеландії і на півдні Чилі ця кліматична зона, навпаки, відповідає вічно­зеленим широколистим лісам. Незалежно від особливостей листя, біль­шість дерев таких фітоценозів квітне на самому початку весни, запилю­ється вітром і дає приріст тільки до середини літа. Зона лісів помірного клімату — джерело цінної деревини. Саме тут виростають найбільші у світі дерева — секвої та дугласії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.