ГЕОГРАФІЯ
БІОСФЕРА

САВАНА

Савана — природний комплекс тропічних широт, що характеризу­ється переважанням високого трав'яного покриву з чагарниками і окре­мими деревами або групами дерев. Клімат савани характеризується на­явністю двох сезонів — сухої спекотної зими і дощового спекотного літа. Рослинність представлена високими злаками; зустрічаються окремі де­рева з зонтикоподібними кронами, які здатні накопичувати в стовбурах значні запаси води (наприклад, баобаб, пляшкове дерево) та невеликі групи дерев (переважно акації). Під час сухого сезону більшість дерев і чагарників скидають листя, трави в цей час вигорають. Савани пошире­ні в Африці, Південній Америці, Австралії і Південно-Східній Азії. В африканських саванах водяться слони, жирафи, леви, гепарди, страу­си, зебри, антилопи тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.